Мароко надви Канада и спечели група "F" (видео)

19:13

Мароко победи с 2:1 Канада в мач от груповата фаза на Световното първенство по футбол в Катар. Африканците спечелиха първото място в група "F" с актив от 7 точки и на осминафиналите ще се изправят срещу Испания, Германия, Коста Рика или Япония.

Два ранни гола на Хаким Зиеш и Юсеф Ен-Несири донесоха успеха на мароканците. Канадците се върнаха в двубоя пет минути преди почивката след автогол на Найеф Агерд и през второто полувреме бяха по-активни в търсене на обрат, но не успяха да стигнат до нов гол.

По този начин Мароко спечели група F със седем точки, Хърватия завършва на втора позиция с пет точки, Белгия е на трета позиция с точка по-малко, докато Канада приключва участието си на Мондиала без спечелена точка.

На осминафиналите Мароко ще срещне втория в група Е, докато Хърватия ще срещне победителя в тази група.