Белгия отпадна от Световното първенство след куп пропуски и равенство срещу Хърватия (видео)

19:08

Отборът на Белгия отпадна от Световното първенство по футбол в Катар, след като направи равенство 0:0 с Хърватия в последния си мач от група F на надпреварата. В другия мач от групата Мароко победи Канада с 2:1 и завърши на първо място, докато хърватите също продължават към осминафиналите.

В битката между втория и третия от последното Световно първенство Белгия и Хърватия имаха своите шансове да спечелят, но до гол така и не се стигна.

В средата на първата част хърватите получиха дузпа за нарушение на Яник Ферейра Караско срещу Андрей Крамарич, но след намеса от ВАР наказателният удар бе отменен заради засада.

След почивката "червените дяволи" натиснаха в търсене на победен гол, като Ромелу Лукаку удари греда от удобна позиция, а след това пропусна да се разпише на празна врата и в крайна сметка тимът на Роберто Мартинес не успя да вкара и отпадна от турнира.