Полша победи Чили в контрола

21:42

Националният отбор на Полша победи с минималното 1:0 Чили в контрола, играна във Варшава. Кшищоф Пьонтек отбеляза единственото попадение за домакините пет минути края на двубоя, когато довкара отблизо топката, която преди това Браво бе избил след удар с глава на Кивиор.

Иначе поляците не се представиха никак убедително преди старта на Световното първенство, като особено през първото полувреме гостите играха по-добре, но Нунес и Видал пропуснаха добри възможности. Чилийците продължиха да владеят повече топката и след почивката, а домакините отново имаха по-дефанзивен подход. Въпреки това все пак „Дружина полска“ стигна до успеха благодарение на едно статично положение.

Все пак трябва да се отбележи, че селекционерът на Полша Чеслав Михневич заложи на голяма част от резервите, като голямата звезда Роберт Левандовски така и не взе участие в срещата.