Наполи изкова труден успех срещу Емполи

21:33

Лидерът в Серия "А" Наполи записа десета поредна шампионатна победа, след като спечели домакинството си на Емполи с 2:0 в двубоя помежду им от междинния 14-и кръг на италианския елит.

„Партенопеите“ доминираха през целия мач, но видимо изпитваха трудности да преодолеят съпротивата на своя опонент. Все пак те намериха начин да „пробият стената“ в 69-ата минута, когато получиха дузпа заради нарушение на Разван Марин срещу Виктор Осимен. Резервата Ървинг Лосано беше безпогрешен от бялата точка и успя да вкара търсения гол. Само пет минути по-късно задачата на неаполитанците се улесни още повече, защото съперниковият защитник Себастиано Луперто беше изгонен, след като получи втори жълт и съответно червен картон за груб фал срещу Лосано. В 88-ата минута именно мексиканецът центрира в наказателното поле. Осимен се размина с топката, но до нея достигна Пьотър Жиелински, който със своя шут я прати в мрежата за крайното 2:0.

Така водачът в класирането Наполи събра 38 точки в актива си и дръпна с цели 9 пред втория Милан преди визитата на „росонерите“ срещу Кремонезе по-късно тази вечер. Емполи пък остана на 14-ата позиция със своите 14 спечелени пункта.