\"Грифоните\" клъвнаха два пъти \"виола\"

23:37
Дженоа победи Фиорентина с 2:1 като домакин в среща от десетия кръг на Серия А и се изкачи на шесто място във временното класиране.

И двамата треньори бяха излезли с доста офанзивни стартови състави, като особено впечатление правеше избора на Чезаре Прандели да пусне едновременно Муту, Джилардино и Йоветич.

Очаквано мачът беше двуостър с доста голови положения и пред двете врати. Две минути преди почивката Рафаеле Паладино се възползва от грешка на защитата на гостите и откри резултата.

През второто полувреме "виола" се хвърли смело напред, търсейки изравняване на резултата. Опитите на флорентинци се увенчаха с успех в 64-а минута, когато след пас на Паскуал Марко Маркиони изравни след удар по земя с левачката.

"Грифоните" обаче искаха отчаяно трите точки и 15 минути преди края на мача Место вкара второ попадение за домакините, с което донесе победата на своя тим.

Дженоа - Фиорентина 2:1

1:0 Паладино 43-а мин
1:1 Маркиони 64-а мин
2:1 Место 74- а мин

Дженоа: Амелия, Папастатопул, Биава, Бочети, Запатер, Милането, Модесто, Роси, Креспо, Скули, Паладино

Фиорентина: Фрей, Дайнели, Паскуал, Гамберини, Комото, Варгас, Донадел, Монтоливио, Муту, Йоветич, Джилардино