Нюкасъл продължи спринта към титлата с отличен успех срещу Саутхямптън

18:15

Нюкасъл Юнайтед излезе на трето място във временното класиране на Премиър лийг, след като разби с 4:1 Саутхямптън като гост и изпревари с точка Тотнъм, който по-късно днес играе срещу Ливърпул. Това бе четвърта поредна победа за "свраките", които нямат загуба вече в девет поредни срещи. Мигел Алмирон откри преди почивката със седмия си гол в последните седем срещи, а през второто полувреме Нюкасъл реализира още три попадения чрез Ууд, Уилок и Гимараеш. Перо реализира почетния гол за "светците", които остават в зоната на изпадащите.

Тио Уолкот започна като титуляр за Саутхамптън, като това бе първи старт за бившия английски национал във Висшата лига от "Боксинг дей" миналата година. Той замени Джо Арибо в атаката на "светците". Бела-Кочап, Лариос и Мейтланд-Найлс също бяха част от титулярния състав на домакините. Еди Хау пък бе предприел само една промяна от победата с 4:0 над Астън Вила. Джейкъб Мърфи започна вместо наказания заради натрупани жълти картони Жоелинтон.

Двубоят бе доста равностоен преди почивката. Намиращият се изключителна форма Мигел Алмирон даде преднина на "свраките" в 35-ата минута след страхотен индивидуален пробив. Секунди преди почивката Елионуси пропусна страхотна възможност да изравни резултата, след като от няколко метра не успя да уцели вратата.

През второто полувреме тимът на Еди Хау изнесе лекция на Саутхамптън, въпреки че домакините започнаха много силно и Уолкот пропусна чудесна възможност да изравни.

В 59-ата минута, при първата атака на гостите след почивката, Мърфи намери добре Ууд в наказателното поле, а нападателят стреля в далечния ъгъл за 0:2. Три минути след това Уилок сложи точка на спора. Трипиър проби добре и центрира остро към нападателя, който останал сам стреля покрай Базуну.

Минута преди края на редовното време Перо върна един гол, след като елиминира Дан Бърн и стреля извън обсега на Поуп. В добавеното време Гимараеш оформи крайния резултат с удар от границата на наказателното поле.