Божинов пак бележи, Парма вече са четвърти

23:42
Парма постигна много ценна победа с 2:0 като домакин на Бари в среща от десетия кръг на Серия "А" и се изкачи на 4-о място във временното класиране.

Българинът Валери Божинов отбеляза поредното си попадение за "пармалатите". С тези три точки Парма вече има 17 пункта и продължава да се намира в челните места на италианското първенство.

Моментът на Божо дойде в 57-а минута. Българинът вкара много красив гол след удар с левия крак извън границата на наказателното поле. Осем минути след този гол "дуковете" подпечатаха победата си с второ попадение дело на Роберто Палоски, който с шут от точката на дузпата оползотвори по страхотен начин центриране на Кастелани.

Парма - Бари - 2:0

1:0 - Божинов - 57 мин
2:0 - Палоски - 65 мин

Парма: Миранте, Зенони, Закардо, Панучи, Лукарели, Антонели, Галопа, Дземайли, Мороне, Божинов, Палоски

Бари: Жиле, Ранокиа, Масиело, Бонучи, Париси, Гаци, Донати, Алварес, Алегрети, Мегиорини, Кутузов