Арсенал изхвърли Ливърпул от Карлинг Къп

23:39
Отборът на Арсенал победи Ливърпул с 2:1 на стадион "Емирейтс" в Лондон, в среща от четвърти кръг на Карлинг Къп и се класира за 1/4-финалите в турнира.

Двамата мениджъри Арсен Венгер и Рафаел Бенитес бяха заложили на голяма част от резервните си състезатели, като някои от основните играчи дори не бяха в групата с оглед натоварения график на двата отбора.

Първото сериозно положение в срещата се откри пред състава на Ливърпул. Филип Деген нахлу в наказателното поле, където бе намерен от пас с пета от Давид Н\'Гог, но ударът на швейцареца мина в страни от вратата на Фабианкси. Домакините отговориха подобаващо и осъществиха натиск към Кавалиери. В 19-а минута Фран Мерида отправи страхотен удар с левия крак от около 25 метра. Топката са удари в гредата на Кавалиери и влетя в мрежата на Ливърпул, зад слисания поглед на стража. Гостите успяха да върнат попадението осем минути по-късно, когато далечен удар от воле на Емилиано Инсуа завари неподготвен Фабиански. Параболичната топката мина над стража на "артилеристите" и се озова във вратата му. В края на полувремето домакините можеха да поведат в резултата, но пропуски на Никлас Бендтнер лишиха тима от преднина.

През втората част играта се оживи значително, а положенията пред двете врати се редяха едно след друго. Само четири минути след подновяването на играта Никлас Бендтнер изведе "топчиите" напред в резултата. Датският централен нападател получи топка в наказателното поле на Ливърпул, преодоля Мартин Шкъртел и след силен удар с левия крак не остави никакви шансове за Кавалиери. Гостите реагираха веднага и създадоха няколко чисти голови положения пред Лукаш Фабиански. При най-чистото Райън Бабел получи прекрасна топка от Андрей Воронин, успоредно на голлинията, но за съжаление на Рафаел Бенитес холандецът не успя да засече кълбото. Последваха далечни удари на Андрей Воронин и Давид Н\'Гог, но младият страж на домакините показа класа. В даденото от съдията продължение мърсисайдци претендираха за дузпа, за игра с ръка на Филип Сендерос в наказателното поле, но Алън Уайли остана безмълвен. Дебют за гостите направи Алберто Акуилани, който дълго време лекуваше контузия.

Така Арсенал се класира за 1/4-финалите в Карлин Къп, където ще очаква своя противник.

Арсенал - Ливърпул - 2:1
1:0 - Мерида - 19 мин
1:1 - Инсуа - 27 мин
2:1 - Бендтнер - 50 мин

Ето и стартовите състави:
Арсенал: Фабиански, Гилбърт, Сендерос, Силвестър, Гибс, Мерида, Йистмънд, Рамзи, Насри, Едуардо, Бендтнер

Ливърпул: Кавалиери, Деген, Инсуа, Шкъртел, Киргиакос, Плеси, Спирнинг, Бабел, Кайт, Воронин, Н\'Гог

Видео от мача ТУК!!!

lfc_bul
29.10.2009 13:49

Нищо, че паднахме от Арсенал ... Важното е, че бихме манафите *devil* ! Браво и на Акуилани *thumb_up*

Tearstained
29.10.2009 12:52

Абе кви ги дрънкате бре,коментаторите на Диема не ставали ? Вие малоумни ли сте,кви сте.Те ако на Диема не стават,не знам кои ще стават.Тези на Канал 1 и Ринг ли *lol* Малоумниците дето даже не могат да изговорят правилно имената на играчите,дето цял живот са гледали и коментирали българското първенство и са затъпяли редом с него.Видяхме ги що за стока са миналото европейско,дадоха хляб на Господари на ефира за година напред *lol* Айде моля ви не се изказвайте повече неподготвени *angry*

Vickie
29.10.2009 09:46

Добре играха и двата отбора, аз съм фен на Ливърпул, беше оспорван мач, ако съдята не беше дал тая засада на Воронин , щяхме да изравним,,! Но все пак това е Кърлинг къп, така че за сега няма голямо значение, според мен Бенитез пусна Бенаюн и Акуилан късно, трябваше да ги пусне по-рано! А Арсенал ни надиграха във второто полувреме колкото и да не ми се иска да призная //! YOU'LL NEVER WALK ALONE !! *thumb_up*

deadr0w
29.10.2009 09:04

Виж ся cristiano на всички е яно че сега като ви бихме и чакате пъра възможност някой като ни бие нас да ни згънете на 8.Да паднахме от Арсенал , Но вие паднахте от нас него забравяй

crissttiano
29.10.2009 06:52

браво АРТЕЛЕРИСТИ *party* Пуул отнов без купа ше дремат *smile* тошето пич ти си ЗЛЕ *wink* 1.ше ви смачкат в първенството с титулярите апък ся съдията помогна тва онова *sick* нямаааааа паднахте и тва е браво АРСЕНАЛ

manunited666
29.10.2009 00:38

Sten4 , да разбрах те и аз бех така като нямах фонетика.

Gaultier
29.10.2009 00:32

головете паднаха 19 , 26 и 50 мин бе кви глупостип ишете тука .... :

29.10.2009 00:29

Копи и пеист буква по буква , демек ? Е тва е гадно но не мога да ти помогнем. *thumb_down*

29.10.2009 00:21

Sten4 ... абе стига ми броили коментарите , бе ! *thumb_up* коментирайте по темата!

29.10.2009 00:16

Тях съм ги признал , че са най-слабите коментатори.Оставяме на страна , че им личат пристрастията но това е горе доле нормално става дума за коментирането им вообще не е на ниво.И не одобрявам коментаторите да се исказват от сорта .. какво да направят САФ, Бенитез , Арсен и Анчелоти , какви смени какви ротаций.Иначе мача с Пул , Пул игра по-добре можеби победи закономерно , все пак бяха и домакини , но тва е приключило се 200.

29.10.2009 00:13

Леле как ме подкарвате да коментирам.Боби , Боби Борисов мрази Юнайтед акто за начало а и незнам за какви тъчове и корнери става дума , той Оуен го мина и топката му беше в краката излизаше срещу Рейна.Мани ги коментаторите на Диема какво разправят.Те са като фурнаджийски лопати.Ако Арсенал играе например силни разправят как колко много потенциал има отбора което е така не го успорва но когато направят примерно равен и започват как нешата не вървят как е много зле отбора не е боеспособен трето пето както говорят и за другите отбори.Точно диемките не ги слушай.Само можеш да загубиш от тях.

Sagazvamy
29.10.2009 00:12

To6et0 написа:

=========
Абе ... и аз ги четох тия мнения ама. Честно - не съм много съгласен. Въпрееки че съм от "Ливърпул". Верно отиваше към корнера, ама слабо отиваше. Оуен щеше да си я догони без проблем и ... сам срещу Рейна.

To6et0

къде в тялото се е ударила топката бе???Удари се в ръката му и тя не беще много много прибрана *angry* Не на 100% дузпа,но е 100%,че е повече от 50% дузпа *lol*

To6et0
29.10.2009 00:09

А отностно картона на Каръгър Боби коментира в предаването и другите съдии също са мислили,че трябва да е жълт,защото топката отиваше надолу по скоро към корнера отколкото с/у вратаря *thumb_up*

Sagazvamy

manunited666 написа:

Да но ако този червен картон беше даден мача можеше да се развие по друг начин , нямашеда се стигне до червения картон на Видич примерно , абе няма значение се тая.Тва е минало вече.

=========

Ако ако ако... Ако баба ми имаше дръжка щеше да е мъжка. Наистина няма значение и е минало вече *beer*

29.10.2009 00:08

За мене в тоя мач нямаше дузпа защото както виждате Сендерос се предпази вообще не виждаше каде отива топката пък и траекторията беше такава , че ако не се беше ударила в Сендерос отиваше право в ръцете на вратаря.Иначе засада нямаше и ми се искаше Пул да изравни за да гледаме продължения и дузпи щото мача беше доста интересен.Когато играят резерви и младоци се получават доста по интересни мачове отколкото когато играят титулярните състави.

BOTEV1912_

абе все таа квото било било .бира да има и тва е *beer* *party*

To6et0

радваите се фенчета на Франсенал.Видя се тоя мач,че бяхме по добри.Също така съдията много сбърка *angry* В първенството ще ви разбием !!! *devil*

29.10.2009 00:06

Sagazvamy
29.10.2009 00:03

Добре срещу заслужения недаден червен картон на Карагар не ревяхте а за спорна ситуация сега да но както и да е няма смисал да се спори вече.
====== ======= =========
Е, не виждам някой да реве ЧАК ТОЛКОЗ... Да, според мен, имаше червен за Карегър. Но в 87-мата минута все пак *smile*

BOTEV1912_

manunited666 добре ве пич казваш че било неволно ами ся кажи волно неволно ама спря ли топката сендерос която оцелваше вратата спря я при такова положение дуспата е 100% спира удар волно или неволно

29.10.2009 00:01

Sagazvamy
29.10.2009 00:00

"но ВСИЧКО се връща(вие фенове на Ливърпул знаете за какво говоря)"
======= ========= ========
Е, прав си. Явно още не сте забравили оная дузпа срещу Бабел на четвъртфинала. Що да си кривим душата...

Lollipopp
28.10.2009 23:57

manunited666 - топката му се удари директно в ръцете а те му бяха така сякаш е вратар и иска да я хване *smile* но няма нищо , здраве да е *thumb_up*

igracha_kz
28.10.2009 23:54

Ей, LiverpoolLegend, я помисли какво се случи с Насри през лятото и колко време отсъства. Това, че се завърна в прекрасна форма е съвсем друго нещо. Може би наистина съдията ощети малко Ливърпул, но ВСИЧКО се връща(вие фенове на Ливърпул знаете за какво говоря). Страхотен мач се получи тази вечер. И двата отбора играха прекрасно. Но футболът, който практикуват Арсенал е уникален. Желая успех на топчиите в турнира.

28.10.2009 23:53

obretenov селско чедо , нямаше дузпа защото беше неволно а и първо топката се удари в тялото на Сендерос а засада си беше грешна но се случва.Айде срещу Карагар не роптаехте когато не получи червен картон а сега за някаква спорна ситуация почвате да хулите.Арсенал играе най-приятно до момента.

ShefkaTa
28.10.2009 23:52

Мм, чесно казано очаквах по добра игра от Арсенал, честито на феновете за победата, но беше спорно малко кой трябваше да спечели, Акуилани наистина ще покаже красив футбол занапред, първо балона, ся засадата, ръката хах определено нямат късмет, но не само късмета, ако си бяха вкарали чистите положения които имаха нямаше да се налага да мрънкат за засадата и ръката...

magicbedtime
28.10.2009 23:48

Честито на всички фенове на арсенал *beer* *thumb_up*

arsena1
28.10.2009 23:46

да тая дузпа малко спорно щот го направи неволно ... стига колко пъти ни преебаваха заради дузпи ... се пак 2-1 неможете да го върнете *smile* честито на всички фенове на Арсенал *beer*

Sagazvamy
28.10.2009 23:45

СТРАХОТЕН МАЧ!!! ИСТИНСКО ДЕРБИ!!!
Да, можем да имаме претенции към съдията (засадата на Воронин и ръката на Сандерош), но не това е най-важното. Пропуснахме немалко положения, а това срещу отбор като Арсенал обикновено се оказва фатално.
Поздравявам всички фенове на "артилеристите" и им желая успех в турнира.
Поздравявам и всички фенове на "мърсисайдци". Можем да сме доволни от играта. Акуилани идва!!! Личи си, че е класен играч с нестандартни отигравания. Наистина имаме нужда от малко креативност в средата на терена, която липсва на Масчерано и Лукаш.
YNWA

marian4y
28.10.2009 23:44

От Манчо съм .. , но мисля че Арсенал играят най-красивия футбол не само в Англия и в света *smile*

Lollipopp

е тоя съдия направо резна Ливърпул *erm* засада и дузпа ...

paunQ
28.10.2009 22:50

Оф, Боже! Насри лекуваше дълго контузия, Бендтнер и Едуардо също лекуваха леки травми и в предишния мач срещу Уест Хям влязоха за съответно 8 и 2 минути!

ShefkaTa
28.10.2009 22:49

haхахах наговорили са се хахаха като прочета подобен коментар някъде и много се забавлявам хубаво, е че хората се опитват да следят тази прекрасна игра, но е забавно някой гледал там 5 мача и почне да пише глупости, от сорта на наговорили са се пък каквото сабя покаже и други подобни. Мача е добре за сега, не съм от нито един от двата отбора, но лично аз очаквам победа за Арсенал.

LiverpoolLegend
28.10.2009 22:46

Насри, Едуардо и Бендтнер резерви ли са ве помислете си малко ! *wink*

Spairo
28.10.2009 22:41

Бандитос ти колко си "умен" не е истина, наговорили са се ХАХААХААХ по принцип в купите Арсенал пускат РЕзервите даже и от АКАДЕМИЯТА , Ливърпул също какво наговаряне бАлнуваш момче?

Banditos
28.10.2009 22:28

и това ако не са наговорени срещи здраве му кажи и двамата мениджъри са се разбрали да пуснат само резерви,а звездите им да почиват за по важните мачове и каквото сабя покаже *wink*