Байерн не позволи на Хофенхайм да си помисли дори за точка на "ПреЗеро Арена" (видео)

20:38

Байерн записа втора поредна победа в Бундеслигата за първи път от първите кръгове. Тимът на Юлиан Нагелсман спечели с 2:0 гостуването си на Хофенхайм и се доближи на точка от лидера Унион, който играе утре.

Баварците до голяма степен решиха мача през първото полувреме, когато паднаха двата гола. Джамал Мусиала откри резултата в 18-ата минута, а Чупо-Мотинг се разписа в 38-ата минута.

Байерн стартира мача силно, въпреки че Нагелсман бе оставил Садио Мане на пейката. Серж Гнабри накара вратарят на домакините да се намесва още в третата минута. Стражът на Хофе Оливер Бауман имаше доста работа и се спряваше отлично до 18-ата минута. Тогава Горетцка отклони топката с глава към непокрития Мусиала и той я заби в мрежата.

Бауман запази резултата след удар на Горетцка, а Акпогума изчисти от голлинията при добавката на Гнабри. Домакините стигнаха до първата си ситуация в 25-ата минута, когато Рутер тества Свен Улрайх. Играта обаче бързо се пренесе пред другата врата. Доминацията на Байерн доведе до втори гол, дело на Чупо-Мотинг, който даде начало на атаката и топката му бе върната от Гнабри.

След почивката баварците намалиха темпото. Въпреки това Упамекано можеше да се разпише след ъглов удар, но стреля право във вратаря. Пред другата врата Рутер имаше добра възможност. Нагелсман пусна Мане и играта на гостите в атака се оживи. Към края баварците основно задържаха преднината си и нямаха сериозни проблеми да стигнат до успеха.