Чочев се превърна в главно действащо лице в мача със Славия

19:59

Отборите на Славия и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в столичното дерби на 15-ия кръг в efbet Лига. Любопитното е, че Ивайло Чочев вкара и двете попадения. Още по-куриозното бе, че и двата гола бяха почти идентични едно с друго, но първото бе в правилната врата от гледна точка на халфа, а второто в грешната.

Гостите откриха резултата още в третата минута на срещата. Тогава Ангел Бастунов центрира отлично отляво към Ивайло Чочев, който с глава реализира 13-ия си гол от началото на сезона.

В 35-ата минута домакините можеха да изравнят. Кристиян Стоянов нахлу в наказателното поле отляво, след което намери Галин Иванов, но ударът на ветерана мина покрай вратата.

В началото на втората част ЦСКА 1948 можеше да удвои преднината си. Георги Русев си намери пролука за удар през няколко защитници, а след рикошет и намеса на вратаря Светослав Вуцов топката се спря в гредата. Веднага след това на отсрещната врата Тони Тасев стреля добре от дистанция, но Даниел Наумов внимаваше и спаси.

В 52-ата минута Славия изравни. Куриозно Ивайло Чочев прати топката в собствената си врата приблизително от същата ситуация, в която халфът реализира за собствения си отбор и също с глава си вкара автогол.

В 61-ата минута гостите можеха отново да вземат преднина, но ударът на Марио Топузов от добра позиция бе блокиран от Емил Виячки.

Десетина минути преди последния съдийски сигнал Чочев можеше отново да реализира, но ударът му с глава от непосредствена близост бе спрян от Вуцов.

До края на срещата и двата тима имаха няколко опасни атаки, но така и не се стигна до ново попадение в нито една от вратите. Така двата тима поделиха точките след головете на Чочев.

След равенството ЦСКА 1948 пропусна възможността да се върне еднолично на върха на класирането поен временно, като сега се изравни с ЦСКА - София. Двата тима имат по 31 точки, но тима на Саша Илич има два мача по-малко. Славия от своя страна е на шеста позиция с 25 точки.

СЛАВИЯ 1:1 ЦСКА 1948