Без победител в дербито на Варна (видео)

18:25

След 13 години пауза варненското дерби най-после се завърна в българския елит. Спартак Варна и Черно море излязоха един срещу друг в мач от 15-ия кръг на efbet Лига, но не показаха особени качества и лигично не успяха да се победят, като завършиха при резултат 0:0 на “Коритото”. Двубоят се очакваше с огромен интерес от запалянковците на двата тима, а трибуните бяха изпълнени до краен предел. В крайна сметка обаче попадения не паднаха и така Спартак прекъсна негативната си серия от две поредни загуби срещу този противник. Иначе и “моряци”, и “соколи” имаха по едно 100-процентово положение, което бе пропуснато съответно от Меди Кета и Денис Баланюк.

Пред препълнението трибуни на “Коритото” двата тима започнаха равностойно, като “моряците” натискаха малко повече, но отбраната на Спартак се справяше с всички набези. Домакините залагаха повече на бързите контраатаки, които поне в началото на мача не довеждаха до нищо интересно.

Първата сериозна ситуация дойде в 14-ата минута. Тогава Виктор Попов центрира добре отдясно и прати топката право на крака на Меди Кета, който дебнеше в наказателното поле. Нападателят от Гвинея-Бисау остана сам срещу Дичевски, но прати кълбото високо над напречната греда.

4 минути по-късно Матеуш Клименте напредна добре, премина покрай няколко футболисти на Спартак и стреля опасно от дистанция, но и този път в аут. В следващите минути Черно море продължи да натиска и да заплашва вратата на Дичевски. Гол обаче така и не падаше.

В 19-ата минута гостите изпълниха корнер. След разбъркване топката попадна в краката на Босанчич, който стреля от воле, а кълбото се отклони в ръката на футболист на “сините”. “Моряците” веднага претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Първият точен удар за “соколите” дойде в 26-ата минута, когато Здравко Димитров изпълни пряк свободен удар, но Георги Георгиев без проблем улови. Малко по-късно от сходна ситуация, само че в другия край на игрището, Васил Панайотов опита късмета си, но право в ръцете на вратаря на домакините.

До края на полувремето темпото остана високо, като и двата тима се опитваха да организират атаки, но до по-опасно положение не се стигна. Така Спартак (Варна) и Черно море се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Второто полувреме започна с натиск на “моряците”. Едва 5 минути след началото на втората част Курьор отне в близост до наказателното поле на домакините и навлезе в пеналтерията. Вместо да стреля обаче той реши да подава на съотборник, което се оказа грешното решение и защитник на Спартак изби в корнер.

В 56-ата минута дойде може би и най-чистото положение в срещата, което бе в полза на “соколите”. При една от атаките Ивей Ромееш пусна хубав извеждащ пас към Беланюк, който остана очи в очи фронтално срещу Георги Георгиев. Ударът на украинеца обаче бе право в тялото на вратаря и така Спартак пропусна перфектна възможност да открие резултата.

В 74-ата минута Николай Златев проби добре отдясно и пусна пас по земя към Курьор. Нападателят на “моряците” пое на границата на вратарското поле с гръб и подаде към нахлуващия Алекс Фернандеш. Бразилецът стреля опасно, но Дичевски показа рефлекс и изби.

До края на полувремето Черно море натискаше повече, но повече интересни положения нямаше и така двата тима не успяха да се победят.

Спартак спечелва шестата си точка от началото на сезона и все още остава на последното 16-то място. Черно море от своя страна записва трето поредно равенство и вече е с 25 пункта, заемайки петото място в класирането.