Зенит с ценен успех в гостуването на Динамо Москва

23:04

Шампионът Зенит постигна шести пореден успех в руското първенство. Тимът на Сергей Семак се наложи с 2:0 при гостуването си на Динамо Москва и води с 4 точки пред втория в таблицата Ростов. Головете за питерци вкараха Александър Мостовой (35') и Густаво Мантуан (90'), а защитникът на домакините Роберто Фернандес получи червен картон в 64-ата минута.

Зенит доминираше през целия мач, но нулевото равенство се запази почти до края на първото полувреме. Гостите все пак взеха аванс с точен удар на Мостовой след груба грешка на Матиас Норман и бърза контраатака. Фернандес беше изгонен за нарушение срещу Сергеев и до края Зенит нямаше проблеми. Второто попадение във вратата на Антон Шунин заби резервата Густаво Мантуан, който се възползва от пас на Вилмар Бариос.