Испания е първият полуфиналист на ЕвроБаскет 2022

21:58

Испания победи със 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23) Финландия в четвъртфинален сблъсък от ЕвроБаскет 2022. В  спор за място на финала иберийците ще се изправят срещу победителя от двойката Германия – Гърция.

Иначе успехът на баскетболистите на Серджо Скариоло изобщо не дойде лесно. Настоящият световен шампион изпитваше изключително големи трудности срещу Лаури Марканен и компания, като разликата в резултата през по-голямата част от първата и втората част беше двуцифрена.

Испания обаче намери ритъма си в последните минути преди почивката и свали пасива си до 9 точки. След паузата тимът изглеждаше преобразен и бързо навакса изоставането си, като дори влезе в заключителната четвърт с преднина от 6 точки, които до края на мача успя да запази и да увеличи, въпреки добрата игра на финландците в последните 10 минути на срещата.

Гилермо Ернангомес беше над всички за Испания с 27 точки, 15 вкара Хуан Ернангомес, 14 наниза Дарио Брисуела, а 11 добави Рудолфо Фернандес.

За Финландия Лаури Марканен завърши с дабъл-дабъл – 28 точки и 11 борби, а 18 вкара Микаел Янтунен.