Контузията на Янис не е сериозна

22:53

Гърция победи с 90:69 Естония в последния си мач от група "С" и продължава без загуба участието си на ЕвроБаскет 2022. Суперзвездата на южните ни съседи Янис Адетокунбо изправи на нокти щаба, след като получи травма в глезена и пропусна последната четвърт от сблъсъка в Милано.

В крайна сметка стана ясно, че контузията на баскетболиста от НБА не е толкова сериозна и той ще може да помогне на съотборниците си и в следващите мачове.

"Янис Адетокунбо не можеше да изиграе повече минути тази вечер. Той е добре. Всичко е добре, разбира се.", сподели селекционерът на Гърция Димитрис Итудис веднага след мача.

В следващата фаза на Европейското първенство елините ще се изправят срещу Чехия. Срещата е на 11 септември (неделя) в Берлин.