Стенли: Не трябва да търсим оправдания в терена

11:40
Капитанът на Астън Вила Стилиян Петров заяви, че неговият отбор не трябва да търси оправдания в лошия терен на стадиона на Уулвърхямптън "Молиню" за равния резултат в срещата, която завърши при резултат 1:1.

Домакините стесниха размерите на игрището на стадиона с по пет метра на дължина и ширина и това доста затрудни Вила.

"Някои терени са по-големи, други са по-малки, но ние трябва да можем да се адаптираме към всеки, а не да си търсим извинения. Ние просто не играхме добре. Съперникът ни притискаше през целия двубой и ние лесно губехме топката. В такива срещи трябва да можеш да обърнеш развоя на нещата в твоя полза, като накараш противника да гони топката. Работим над това и се надявам в бъдеще да печелим подобни мачове. На полувремето мениджърът ни каза, че никога не ни е виждал да играем толкова слабо и беше прав. Бяхме наясно с това. Той ни даде съвети какво да подобрим и смятам, че през втората част стояхме по-добре. Сезонът е дълъг и играем с много съперници с различен начин на игра. Преди два сезона вероятно щяхме да загубим този мач. Сега спечелихме точка, а в момента за нас е важно да не губим и да продължим да прибавяме точки в актива си. Безсмислено е да обвиняваме Стив Сидуел за това, че извърши нарушението за дузпата. Няма нужда той да се извинява за това. Каквото е станало е станало и трябва просто да се учим от грешките си", коментира Петров.