Европа ще има нова футболна кралица

01:55

Франция детронира европейския шампион Нидерландия след победа с 1:0 на четвъртфиналите на първенството на Стария континент по футбол за жени.

Ев Перисе вкара единствения гол от дузпа в продълженията на мача и така нейният тим продължава на полуфиналите, където ще срещне Германия. Французойките отпадаха на четвъртфиналите в последните си три участия на европейски първенства, но този път успяха да прескочат тази фаза и продължават битката за трофея. Те доминираха през целия мач и успяха да извоюват победата с попадението на Перисе от дузпа в 102-ата минута.

В първия полуфинал на 26 юли домакинът Англия ще срещне Швеция в Шефилд, а ден по-късно Франция ще спори с осемкратния шампион Германия в Милтън Кейнс.