Мартин Петров вкара и се контузи, Сити пропиля преднина от два гола

18:56
Мартин Петров отбеляза гол за Манчестър Сити, но "гражданите" пропиляха преднина от две попадения и завършиха 2:2 с Фулъм у дома в мач от поредния кръг на Висшата лига.

Българският национал се разписа в 60-а минута, но седем по-късно се контузи и бе сменен принудително, а неговият тим можеше и да загуби срещата.

Първото полувреме завърши без голове, но след почивката съперниците се развихриха и отбелязаха цели 4. Джолиън Лескът в 53-а минута откри резултата в полза на "гражданите" след разбъркване пред Марк Шварцер. Преди това Боби Замора пропусна да изведе гостите останал сам на няколко метра пред Шей Гивън.

В 60-а минута Мартин Петров, който направи поредния си добър мач, се разписа за 2:0. Сити сякаш решиха, че мачът е свършил и това им изигра лоша шега.

Първо Деймиън Дъф изравни в 62-а, а шест по-късно Клинт Демпси направи резултата 2:2. В 67-а минута пък Петров получи контузия и бе заменен.

До края на срещата "котиджърс" имаха по-чистите положения за гол и пропуснаха да си тръгнат с трите точки.

Ето и съставите на двата отбора:

Манчестър Сити: Гивън, Ричардс, Бридж, Лескът, Туре, Бари, Де Йонг, Петров, Белъми, Тевес, Адебайор

Фулъм: Шварцер, Кели, Пенсил, Хангеланд, Беард, Хюз, Дъф, Демпси, Грийнинг, Камара, Замора