Тотнъм и Севиля завършиха наравно в контрола в Южна Корея (видео)

20:59

Хари Кейн демонстрира отлична форма по време на подготовката на Тотнъм. Английският национал се разписа и във втората контрола на лондончани. Отборът на Антонио Конте завърши 1:1 срещу Севиля в Южна Корея. Кейн откри резултата в началото на второто полувреме, а Иван Ракитич изравни в 64-ата минута. Местният любимец Хюн-Мин Сон не успя да зарадва феновете с гол.

Новото попълнение на “шпорите” за първи път бе титуляр. Той започна в атаката заедно със Сон и Кейн. Бразилецът не успя да впечатли в минутите, в които беше на терена. Севиля имаше по-голям контрол върху случващото се на терена в първата част на двубоя, въпреки че в 25-ата минута Кейн прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

Бившият играч на Тотнъм Ерик Ламела бе близо до откриване на резултата в 36-ата минута, но ударът му срещна гредата. Малко по-късно Ерик Дайър се намеси решително при опит на Рафа Мир да стреля, а секунди преди почивката Лукас Окампос стреля над вратата.

Конте направи шест промени на почивката, като една от тях бе Кулешевски за Ричарлисон. Шведът се включи отлично, а лондончани започнаха силно втората част. Кейн отбеляза третия си гол от началото на подготовката в 50-аат минута, когато получи подаване от Сон. През второто полувреме “шпорите” създаваха повече положения, но Севиля също имаше своите шансове. В 63-ата минута Ракитич изравни след хубав удар от границата на наказателното поле. Кулушевски имаше две възможности, но първия път топката мина над вратата, а втория път ударът му бе блокиран.