Сампдория разби Болоня и се качи на върха в Серия \"А\"

20:52
Сампдория разби Болоня с 4:1 у дома в първи мач от 9-я кръг на Серия "А" и оглави еднолично временното класиране преди двубоя на Интер срещу Катания тази вечер.

"Моряците" решиха всичко още през първото полувреме, когато нанизаха цели 4 гола. Джанпаоло Пацини откри резултата в 7-а минута, а Даниеле Манини покачи на 2:0 в 16-а. Рето Циглер десет по-късно отбеляза трето попадение за тима от Генуа. Кошмарът за гостите продължи и в 27-а минута нападателят им Марко Ди Вайо бе изгонен. Манини с втория си гол в срещата направи 4:0 в 33-а минута.

Освалдо в 62-а върна едно попадение, но това бе всичко, което гостите успяха да направят през второто полувреме.

Сампдория продължава с великолепното си представяне и вече има 20 точки (6 победи, 2 равни и 1 загуба).