Черноморец на върха в \"А\" група след очакван успех над Ботев Пловдив

20:46
Черноморец Бургас победи Ботев Пловдив у дома с 2:0 в мач от 10-я кръг на родната "А" група и оглави временното класиране преди утрешния мач на ЦСКА срещу Миньор Перник.

Домакините очаквано бяха по-добрият отбор преди почивката и още в 10-а минута поведоха с гол от дузпа на Ектор Гонзалес. В 34-а Костадин Дяков с хубав далечен шут покачи на 2:0. Въпреки пасива, "канарчетата" не изглеждаха като обречени и организираха няколко опасни атаки към Паскал Борел.

През второто полувреме Ботев бе равностоен на "акулите" и продължи да търси поне почетна загуба в тази среща. В 59-а минута Ребека от гостите уцели гредата. "Жълто-черните" създадоха още 2-3 добри възможности за гол, но не успя да ги реализира. Дуду на два пъти можеше да направи успеха на домакините класически, но също пропусна.

Черноморец Бургас: Борел, Зайц, Дянков, Бонев, Старокин, Цонков, Марсио, Гонсалес, Дяков, Чиликов, Тошев

Ботев Пловдив: Бриньоли, Д\'Арженио, Флорес, Ола, Григоров, Брици, Сириняно, Дзанолети, Караманов, Морини, Ребека