Челси първи в Англия след погром над Блекбърн

21:23
Отборът на Челси се изкачи на върха във Висшата английска лига след като разби с 5:0 гостуващият тим на Блекбърн.

На "Стамфорд Бридж" имаше само един отбор и той бе облечен в сини фланелки. Резултатът откри Геал Живе, който си отбеляза нелеп автогол, след като бе притеснен от Дидие Дрогба. Върпеки огромното си предимство преди почивката, лондончани така и не успяха да вкарат втори гол.

През вторите 45 минути превъзходството на момчетата на Карло Анчелоти намери и цифрово изражение. Франк Лампард удвои резултата в 48-а минута, а само четири по-късно Майкъл Есиен направи преднината на "сините" класическа след удар от дистанция. В 59-а минута Райън Нелсен спря по непозволен начин атака на Анелка и Дрогба, а главният арбитър Алън Уайли не се поколеба да посочи бялата точка. Франк Лампард пое отговорността и не сгреши за 4:0 в полза на домакините. Шокът за гостите продължи и логично те получиха ново попадение. Този път Дидие Дрогба се оказа в прегръдките на своите съотборници, след като се възползва от чудесно центриране на Михаел Балак и в 64-а минута оформи крайното 5:0.

С постигнатата победа Челси вече има актив от 24 точки, което прави отбора от Лондон едноличен лидер преди утрешното гостуване на Манчестър Юнайтед в Ливърпул.