Сток Сити попари \"Уайт Харт Лейн\"

19:03
Отборът на Сток Сити спечели при гостуването си на Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" с минималното 1:0 и по този начин поднесе поредната изненада във Висшата лига.

Домакините показаха добра игра през цялата среща, но така и не успяха да преодолеят дефанса на "грънчарите" и перфектния страж Стив Симонсен. "Шпорите" изпуснаха доста изгодни възможности за гол, като най-фрапиращи бяха пропуските на Питър Крауч, Ведран Чорлука и Нико Крънчар, който нацели греда през първите 45 минути. Най-добрият за домакините Аарън Ленън получи контузия десетина минути преди края и на Тотнъм се наложи да доиграе срещата с човек по-малко. Тогава гостите нанесоха клиничния си удар. Рикардо Фулър проби по дясното крило, върна топката на границата на наказателното поле към Глен Уилън, който с техничен удар в горния десен ъгъл на Еурелио Гомес откри резултата.