Литекс надигра и победи Локомотив в \"Надежда\"

17:49
Литекс победи Локомотив София като гост с 1:0 в мач от 10-я кръг на родната "А" група.

Ловчанлии надиграха съперника си, а автор на победното попадение бе Том в 41-а минута.

През първото полувреме Литекс бе по-добрият отбор на терена и въпреки че интересните ситуации пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка, успя да поведе в 41-а минута с гол на Том. Дока, който бе много активен и на два пъти шутира към Валентин Галев, подаде една топка на границата на наказателното поле, Уилфред Нифлор и Христо Янев пропуснаха за навлизащия отдясно Том, който хладнокръвно реализира.

Преди това Дока в 28-а минута уцели греда, а "железничарите" не създадоха нищо опасно пред Урош Голубович.

Втората част обаче футболистите на Драгомир Окука излязоха преобразени и само за 5-6 минути изработиха поне 3 положения за гол, но Мартин Камбуров и Иван Пасков пропуснаха.

Постепенно обаче натискът на столичани се изпари и гостите отговориха с удар на Том, който премина на сантиметри от гредата в 58-а минута. Две по-късно и Янев пропусна да отбележи втори гол за ловчанлии. След това и Нифлор не успя да вкара от чиста позиция.

До края Локомотив организира натиск, но не съумя да превземе вратата на Голубович.

Ето и съставите на двата отбора:

Локомотив София: Галев, Бандаловски, Савич, Пасков, Добрев, Златински, Караджинов, Дяков, Шпишич, Дафчев, Камбуров

Литекс: Голубович, Барт, Венков, Янев, Том, Сандриньо, Дока, Нифлор, Николов, Йеленкович, Кишишев