Страхотна победа за Вики Томова на турнира във Валенсия

09:00

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите WТА 125 във Валенсия (Испания) с награден фонд 115 хиляди долара.

След кошмарно начало Томова отстрани във втория кръг поставената под номер 2 Варвара Грачева (Русия)  с 0:6, 6:3, 6:1 за 93 минути.

Грачова, 69-а в света в момента, стартира убедително и доминираше в първия сет. Постепенно 27-годишната софиянка започна да намира играта си и във втората част дръпна с 4:1 по пътя  си към изравняването на резултата. В третия сет Томова  допусна ранен пробив, но със серия от шест поредни гейма стигна до крайната победа.

Така българката заработи 3475 долара и 29 точки за световната ранглиста, в която заема 131-ата позиция. За място на полуфиналите тя ще играе срещу китайката Хию Ван, 111-а в класацията на WТА. 21-годишната левичарка Ван няма съществени успехи в Тура на Женската тенис асоциация.