Торстен Финк: ЦСКА игра, колкото им позволихме

12:06
Старши треньорът на Базел Торстен Финк не скри, че е изключително доволен от тима си, който надигра с 2:0 ЦСКА в двубой от Лига Европа.

"Играхме точно по начина, по който исках. Създадохме много голови положения и два гола. Можеше и повече, но това вече щеше да е прекалено хубаво. Радвам се, че първото попадение падна в точния момент. Домакините упражниха натиск в първите 15 минути, но след това успяхме да противодействаме доста добре на съперника ни. ЦСКА играха, колкото им позволихме. Не съм виждал нашият отбор да играе толкова убедително, но трябва да се отбележи, че днес бяхме в титулярния състав. Бяхме много концентрирани през целия двубой и доказахме, че се намираме в много добра форма. Не трябва да правим разлика при домакинствата и гостуванията. Рома продължава да е фаворитът в групата, но ние се намираме в доста добра изходна позиция. Трябва да вземем трите точки срещу ЦСКА и след две седмици в Базел. Рано е да се говори за класиране. Все пак не трябва да слагаме тигана, докато рибата е още в морето. Фрай отбеляза два гола. Видя се почивката му е подействала благотворно. Заслугата за победата обаче е на целия отбор. Вярно е, че не допускаме много опасности пред врата си, но това пак е заслуга на всички на терена", каза Финк на пресконференцията след двубоя с ЦСКА.