Аякс грабна титлата на Нидерландия

07:14

Аякс спечели титлата в Нидерландия кръг преди края на шампионата. Тази вечер на “Йохан Кройф Арена” Аякс разгроми с 5:0 Хееренвеен в двубой от 33-ия кръг на първенството и е недостижим на върха за преследвача ПСВ Айндховен.

Амстердамци имат 82 точки, докато ПСВ е със 78. За Аякс това е титла номер 36 в историята. Домакините не дадоха никакво съмнение в превъзходството си от първата минута. Тон за успеха даде Николас Таляфико в 19-ата минута.

До края на първото полувреме Аякс отбеляза още две попадения чрез Стивън Бергхаус (33) и Себастиан Алер (38) от дузпа.

Резултатът се запази почти до самия край на мача, когато Аякс оформи разгромната победа. В 85-ата минута Брайън Броби направи 4:0, а крайният резултат оформи Едсон Алварес.