Лацио с инфарктна победа над Виляреал

21:55
Италианският Лацио постигна победа над Виляреал с 2:1 в среща от турнира Лига Европа на Олимпийския стадион в Рим. Както е известно тези два отбора са в една група с българския шампион Левски и тима на австрийския Ред Бул Залцбург.

Резултатът на "Олимпико" през първите 45 минути откри аржентинската звезда на лациалите Мауро Сарате, който се разписа в 20-а минута на мача. 5 минути преди края на полувремето полузащитникът на "жълтата подводница" Себастиан Егурен възстанови равенството.

През второто полувреме и двата отбора търсиха победата в този мач, като бяха създадени множество опасности и пред двете врати. В 68-а минута Матусален получи втори жълт картон за симулация в наказателното поле на гостите и бе изгонен от игра.

Нападателят на Лацио обаче Томазо Роки съумя да вкара гол в продълженията на мача и така донесе трите точки за своя тим.