Ботев Враца мина и през Спартак Варна за Купата (вижте всички резултати)

21:03
Отборът на Ботев Враца записа нова победа в турнира за Купата на България.

След като отстраниха Локомотив Септември преди седмица, днес момчетата на треньора Сашо Ангелов преминаха и през Спартак Варна. Врачани доминираха през цялата среща и без особени усилия стигнаха до 2:0 след голове на Светослав Валериев в средата на първото полувреме и в самия край на мача. Срещата протече в доста бавно темпо като гостите от Варна, които бяха дошли с юношеския си състав не показаха почти нищо запомнящо се. От своя страна домакините се надпреварваха да пропускат и като цяло играха доста разсеяно. Доказателство за това е пропуснатата дузпа от капитана Борисов в 30-та минута. Румен Рангелов също пропусна няколко отлични положения, а на два пъти и гредите помогнаха на вратаря на гостите. Интересно да се отбележи е, че въпреки работния ден близо 1200 зрители бяха уважили срещата, но доста от тях останаха разочаровани от качеството на мача. С тази победа, Ботев Враца се класира за 1/16-финалите на турнира за първи път от над 10 години и има възможност да доведе на стадион "Христо Ботев" някой от грандовете на родния футбол.

Другите резултати от Първия етап на първия кръг:

Любимец - Брестник 0:5
Калиакра - Родопа 3:0 (сл.)
Марек - Несебър 4:0
Свиленград - Академик Сф 1:0
Дунав - Спартак Пд 2:1 след продължения (1:1 в редовното време)
Септември - Светкавица 2:0
Черноморец Поморие - Ботев Криводол 1:0 след продължения (0:0 в редовното време)
Белите орли - Добруджа 2:1 след продължения (1:1 в редовното време)
Марица - Видима Раковски 4:1
Шумен - Черноморец Балчик 0:2
Чавдар Етрополе - Банско 1:0
Миньор Раднево - Ком-Миньор Берковица 2:1
Трявна - Вихрен - 0:1 след продължения (0:0 в редовното време)
Пирин Гоце Делчев - Етър Велико Търново 2:0
Бдин Видин - Рилски Спортист 0:1.