ОМ излъга Цюрих като гост

00:02
Олимпик Марсилия записа първи точки в тазгодишното издание на Шампионската лига, побеждавайки Цюрих с 1:0 като гост. Така френския тим се изравни по точки със своя съперник.

Преди почивката играта бе равностойна, но гостите имаха повече чисти положения.  Към края на двубоя ОМ опита натиск и той даде резултат. Французите стигнаха откриха резултата с гол на защитника Габриел Хайнце, който в 69-а минута бе оставен непокрит след едно балонно центриране от фаул и матира вратаря на Цюрих.

Гостите се прибраха в своята половина след гола на Хайнце и в крайна сметка успяха да си извоюват победата, която остави шансовете им за класиране на осминафиналите жива.

Цюрих - Олимпик Марсилия 0:1

0:1 Хайнце  69-а мин

Цюрих: Леони, Маргайраз, Аегертер, Волантен, Оконкво, Алфонс, Стейхъл, Кох, Роша, Гаич, Тиинен

Олимпик Марсилия: Манданда, Илтън, Сисе, Шейру, Лучо Гонзалес, Брандао, Нианг, М`Биа, Хайнце, Бонарт, Валбуена