Локомотив София с много важна победа срещу Ботев Враца

16:58

Отборът на Локомотив София постигна изключително важен успех с 1:0 над Ботев Враца в среща от 23-ия кръг на efbet Лига. Попадението за домакините бе дело на Октавио от дузпа. Малко по-късно Владимир Семерджиев също се разписа, но голът не бе зачетен, след като се намеси системата ВАР. Десетина минути преди края на мача Йоргос Кацикас бе изгонен от главния съдия, след като събори Диего Фераресо в наказателното поле. Юлиан Ненов пропусна дузпата, като по този начин домакините запазиха трите точки.

Първата интересна ситуация дойде в 10-ата минута, когато Симеон Славчев и Октавио направиха добра комбинация. Бившият национал на България отигра перфектно ситуацията, но ударът му се отби в горната греда. Секунди по-късно отново той имаше възможност да открие резултата, след като засече с центриране с глава, но от близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата.

От третия опит Симеон Славчев вкара гол, но главният съдия Георги Гинчев отсъди фал срещу Красимир Костов.

В 20-ата минута Октавио центрира в наказателното поле към Димитър Митков, който стреля с глава, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 26-ата минута Митков се пребори с бранител на гостите, след което шутира силно, но отново не успя да намери целта.

Логичното се случи в 32-ата минута, когато "железничарите" стигнаха до първия гол в двубоя. Бразилската звезда на тима Октавио спечели дузпа, след като бе спрян непозволено от Валери Христов. Зад топката застана именно халфът на Локомотив, който не пропусна да накаже Красимир Костов.

В 37-ата минута Владимир Семерджиев се възползва от груба грешка на Валери Христов и отбеляза с хубав удар, но след ВАР Георги Гинчев отмени попадението.

В 51-ата минута Рапосо стреля от воле, но Красимир Костов се намеси майсторски.

В 81-ата минута Йоргос Кацикас направи дузпа срещу Диего Фераресо и получи спорен червен картон от главния съдия Георги Гинчев. Наказателният удар бе изпълнен от Юлиан Ненов, но Александър Любенов отрази удара на атакуващия футболист на врачани.

В последните секунди Рапосо центрира към Митко Митков, който с глава стреля право в ръцете на стража на Ботев. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Васил Левски".

По този начин "железничарите" остават на 12-о място с актив от 22 точки. Врачани пък са на 13-а позиция с три по-малко.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - БОТЕВ ВРАЦА 1:0

1:0 Октавио 32'-дузпа

Стартови състави:

Локомотов София: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев, 26. Красимир Милошев, 8. Симеон Славчев, 2. Стойчо Атанасов, 58. Октавио, 45. Димитър Митков;

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 5. Костадин Ничев, 3. Луиз Соарес, 77. Мартин Николов, 94. Юлиан Ненов, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Йоан Бауренски, 6. Антонио Георгиев, 28. Красимир Тодоров;