Челси разби Атлетико

23:44
Челси разби Атлетико Мадрид с 4:0 в среща от група "D" на Шампионската лига.

И двата тима се хвърлиха здраво в двубоя и опасностите пред двете врати се редяха една пред друга. Особено активен от състава на гостите бе звездата Агуеро, който на два пъти имаше шанс да отблежи.

Въпреки това, Челси показа класа и към края на първото полувреме "сините" по-настоятелно затърсиха гола. Логично, в 41-а минута след остро центриране на Ашли Коул, Калу разстреля Асеньо за 1:0.

Челси започна силно и второто полувреме. Грешка на вратаря Асеньо доведе до корнер за лондончани. След центрирането на Лампард, Калу с глава за втори път матира стража на гостите и направи преднината на "сините" комфортна. Домакините продължиха да доминират и не оставяха шансове на Атлетико дори да си помисли за нещо повече в този мач. Франк Лампард направи резултата класически в 69-а минута след удар от над 20 метра, който рикушира в защитник на гостите и стана неспасяем за Асеньо. В последните секунди разгромът на "дюшекчиите" стана пълен, след като Переа си вкара нелеп автогол.

Челси - Атлетико Мадрид 4:0

1:0 Калу 41-а мин
2:0 Калу  47-а мин
3:0 Лампард  69-а мин
4:0 Переа 90-а мин (а)
Челси: Чех, Белети, Иванович, Тери, Коул, Балак, Есиен, Лампард, Калу, Анелка, Деко

Атлетико Мадрид: Асеньо, Уйфалуши, Переа, Домингеш, Антонио Лопеш, Клебер Сантана, Раул Гарсия, Паоло Асунсао, Форлан, Шимао, Агуеро