Астън Вила си тръгна с трите точки от Брайтън

20:30

Астън Вила постигна втора победа за последните си 9 мача, след като спечели с 2:0 гостуването си на Брайтън. Мати Кеш откри резултата в 17-ата минута, а Оли Уоткинс се разписа в 68-ата минута.

Брайтън започна по-добре мача, но не се възползва от колебливите изяви в защитата на бирмингамци. Вила поведе след центриране на Дин, което бе засечено от Кеш. Тимът на Стивън Джерард имаше шанс да удвои преднината си малко след почивката, но удар на Коутиньо от фал бе блестящо отразен от Роберт Санчес.

В 68-ата минута Уоткинс отбеляза първия си гол от декември. Мингс великолепно го извезе и нападателят завърши уверено.

Влезлият като резерва Дани Уелбек можеше да намали, когато бе оставен непокрит, но стреля покрай вратата. Домакините обаче не изглеждаха като отбор, който може да обърне мача и в крайна сметка заслужено загубиха.