Нова тежка загуба за Лийдс

16:40

Тотнъм нанесе поредното тежко поражение на Лийдс в последно време, след като разби с 4:0 тима на Марсело Биелса насред „Елънд Роуд“. „Шпорите“ разочароваха през седмица със загубата си от Бърнли, но днес нямаха никакви проблеми и решиха всичко в своя полза още до 27-ата минута, когато вече водеха с три гола, реализирани от Мат Дохърти (10'), Деян Кулушевски (15') и Хари Кейн (27'). След почивката Хюн-Мин Сон оформи крайния резултат след асистенция на Кейн. Това бе 37-и гол, който нападателният тандем на Тотнъм отбелязва след комбинации между двамата му членове. След този успех лондончани остават на четири точки от четвъртото място, заемано в момента от Манчестър Юнайтед, „Червените дяволи“ обаче са с мач повече, а малко по-късно приемат Уотфорд. За Лийдс пък това бе поредна тежка загуба, след като предни няколко дни йоркширци загубиха с шест гола от Ливърпул. „Белите“ остават само на три пункта над опасната зона, в която могат да се окажат още след края на този кръг.

Марсело Биелса бе направил две промени от мача с Ливърпул през седмицата. Диего Йоренте и Робин Кох се завърнаха в стартовия състав за сметка на Клих и Родриго. Антонио Конте също бе предприел две корекции. Мат Дохърти и Хари Уинкс започнаха. Емерсон Роял бе сред резервите, докато Родриго Бентанкур е аут заради контузия.

Двубоят започна перфектно за „шпорите“, които в десета минута взеха аванс. Уинкс изведе Сесеньон по лявото крило, след което крайният бранител центрира много добре, а Дохърти засече от движение. Защитата на Лийдс бе тотално надиграна – 0:1. Само пет минути след това лондончани удвоиха аванса си след ново лошо представяне на отбраната на йоркширци. Кулушевски размени пасове с Дохърти отдясно, след което направи рейд между няколко съперникови играчи, запази топка и стреля в близкия ъгъл за 0:2.

В 17-ата минута Лийдс имаше шанс да се върне в мача, но удар на Кох срещна гредата. Десет минути след това резултатът вече бе 0:3, след като Кейн засече на далечната греда перфектно центриране на Хьойберг.

През второто полувреме Сесеньон, Дохърти и Клушевски пропуснаха няколко добри ситуации, като на два пъти и Мелие се намеси много добре. В 76-ата минута и домакините пропиляха страхотен шанс. Лорис излезе извън наказателното си поле, но опита му за изчистване срещна крака на Далас. Халфът обаче се забави и вместо да подаде към Рафиня, реши да стреля сам, но ударът му бе блокиран.

В 85-ата минута Сон оформи крайния резултат, след като получи страхотен дълъг извеждащ пас от Хари Кейн. Южнокореецът овладя без никакъв проблем и стреля покрай Мелие. Така Кейн и Сон поставиха рекорд за най-много голове в Премиър лийг, които един нападателен тандем е отбелязал след комбинация помежду си – 37.

В 91-вата минута Лийдс отново се размина с гола, след като удар на Рафиня от свободен удар срещна греда.