Барса се развихри на "Местайя", Обамеянг вкара два (видео)

20:42

Барселона срази с 4:1 като гост на стадион "Местайя" Валенсия в може би най-интересния мач от 25-ия кръг на Ла Лига.

В 23-ата минута новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг даде преднина на "лос кулес" в резултата. В 32-ата минута точен за 0:2 бе Френки де Йонг, а 38-ата минута Обамеянг реализира второто си попадение в срещата. За габонеца това бяха първи голове с фланелката на новия му тим.

В 52-ата минута Карлос Солер вкара гол за Валенсия, но силите на домакините не стигнаха за нещо по-сериозно. В 63-ата минута Педри отбеляза много красив гол за 1:4 и оформи крайния резултат в двубоя.

Барселона вече е на четвърто място в класирането, като събра 42 точки. Трети е Бетис с 43, а пред каталунците са още лидерът Реал Мадрид с 57 точки и Севиля с 51. Валенсия заема 12-а позиция с 30 точки.