Моуриньо е предотвратил расистки скандал с феновете на Рома и Ибрахимович

22:57

Наставникът на Рома Жозе Моуриньо е призовал феновете на „джалоросите“ да преустановят расистки скандирания, адресирани към голямата звезда на Милан Златан Ибрахимович. Според италианските медии инцидентът се е разиграл през второто полувреме на двубоя, който „росонерите“ спечелиха с 3:1, минути преди третия гол на домакините. Моуриньо чул скандирането от сектора с фенове на гостите и веднага призовал привържениците да престанат. Тифозите на Рома моментално са се съобразили с португалеца и са преустановили обидното скандиране.

Ибрахмович започна двубоя от скамейката, но се появи в игра през втората част и асистира на Леао за третия гол.

Моуриньо бе треньор на Ибра в Интер през сезон 2008/09. След това двамата се събраха и в Манчестър Юнайтед. Португалецът и шведът винаги са демонстрирали много приятелски отношения.