Разкошен мач между Лацио и Емполи на "Олимпико"

17:50

Отборите на Лацио и Емполи направиха зрелищно реми 3:3 на “Олимпико” в двубой от междинния 20-и кръг на Серия А.

“Адзурите” започнаха мача много силно и още в началните минути поведоха с два гола. Още в шестата минута Недим Байрами беше точен от дузпа, свирена за фал на Томас Стракоша срещу Федерико Ди Франческо. Само две минути по-късно една избита топка попадна в краката на Шимон Журковски и той веднага я прати в противниковата мрежа за 2:0 в полза на тосканците. “Орлите” този път съумяха да реагират с гол и така в 14-ата минута Чиро Имобиле намали изоставането им, разписвайки се с глава след центриране на Сергей Милинкович-Савич.

Именно сърбинът изравни резултата в 66-ата минута, когато стреля от воле след подаване на Фелипе Андерсон. В 75-ата минута резервата Рикардо Маркица преодоля Луиш Фелипе и пусна пас към чакащия пред вратата Ди Франческо, който върна преднината на гостите. Три минути по-късно Патрик се разписа за римляните, но голът не беше признат, след като ВАР показа, че той си е помогнал с ръка. В 86-ата минута Себастиано Луперто фаулира Имобиле в наказателното поле и последва дузпа. Точно нападателят се зае с нейното изпълнение, но Гулиелмо Викарио отрази удара му. Домакините все пак стигнаха до ремито в добавеното време, когато Милинкович-Савич вкара втория си гол в мача, но този път с глава след центриране на Матия Дзакани.

Така двата отбора останаха съседи в класирането. Лацио е осми с 32 точки, а Емполи е девети с 28 пункта.