Гранада с впечатляваща победа срещу Майорка

19:15

Гранада надделя с 4:1 над гостуващия Майорка в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Трите попадения за домакините бяха дело на Хорхе Молина (20’, 61’, 90’), а последното вкара Антонио Пуертас. За играчите на Луис Гарсия точен бе Даниел Родригес (24’).

Домакините откриха резултата в 20-ата минута, когато отнеха в средата на терена след трешка на гостите, Луис Суарес напредна с топката, след което пусна хитро вляво към Хорхе Молина, а той изненада вратаря с удар в близкия ъгъл за 1:0.

Радостта на играчите на Роберт Морено обаче трая само няколко минути и в 24-ата минута ювелирен пас от Такефуса Кубо в средата на терена намери напълно непокрития на левия фланг Хауме Коста, той напредна отлично и центрира, а Даниел Родригес засече в полуопразнената врата за 1:1. Гранада достигна до второ попадение в 63-ата минута, когато отбраната на Майорка не се ориентира добре при едно центриране отляво, когато топката достигна до Хорхе Молина и той прати топката в мрежата за втори път.

Майорка пропусна голяма възможност да изравни резултата в последната минута, но резервата Фернандо Ниньо и прати топката над вратата от близко разстоения. В ответната атака Хорхе Молина оформи своя хеттрик след бърза контраатака за 3:1 о сложи точка на спора в този двубой.

Последното попадение дойде дълбоко в добавеното време от съдията, когато центриране отдясно бе засечено от Антонио Пуертас в мрежата зад Маноло Рейна.

С тази победа Гранада събра 19 точки и е на 15-о място, а Майорка е място по-нагоре с 20.