Виляреал надви Реал Сосиедад

19:33

Виляреал постигна победа с 3:1 при гостуването си на Реал Сосиедад и записа четвърти пореден успех във всички турнири. Баските поведоха с попадение на Александър Исак в 32-ата минута. Жерард Морено обаче много бързо изравни, а четири минути след почивката Микел Оярсабал получи червен картон.

Гостите се възползваха от численото си преимущество и Морено ги изведе напред в 68-ата минута. Авторът на две попадения в мача асистира на Самуел Чукуезе за следващия гол. Нигерицеът влезе като резерва и се разписа в самия край на срещата.

"Жълтата подводница" се изкачи до десето място и постепенно върви нагоре след слабите резултати в първенството от началото на сезона. Реал Сосиедад, който в един момент бе на върха, пък върви в обратна посока и в момента е шести.