Байерн се потруди здраво за успеха срещу Майнц

19:28

Байерн Мюнхен ще посрещне 2022-а година като лидер в Бундеслигата. Днес шампионите трудно надвиха Майнц 05 с 2:1 на свой терен, а по същото време Борусия (Дортмунд) стигна само до 1:1 при визитата си на Бохум. Това означава, че баварците вече имат 6 точки преднина пред “жълто-черните” при оставащи два кръга до зимната пауза, а освен това головата разлика на “червените” е значително по-добра.

През седмицата мюнхенци не се измъчиха с Барселона (3:0) в Шампионската лига, но този следобед “05” им създадоха доста проблеми. Карим Онисиво даже изведе гостите напред в 22-ата минута и домакините не успяха да отговорят до почивката.

След това вече нещата си дойдоха на мястото. В 53-ата Кингсли Коман изравни, а младият Джамал Мусиала донесе победата с точен изстрел в 74-ата.

Тимът на Юлиан Нагелсман увеличи на 62 серията си от поне един гол в мач от Бундеслигата.

Майнц 05 е един от най-атрактивните отбори в германския шампионат този сезон, но записа шеста загуба и съответно пропусна възможността да влезе в топ 6.