Георги Костадинов с гол при убедителна победа на Арсенал над Локо Москва

23:14

Георги Костадинов поведе Арсенал Тула към престижен успех с 3:1 над Локомотив осква в среща от 16-ия кръг на руското първенство. Българският национал отбеляза третия гол за своя отбор в 58-ата минута. В края на срещата той получи и жълт картон за нарушение срещу противников състезател.

Домакините от Тула, ръководени от треньора Миодраг Божович, стигнаха до аванс от два гола още през първата част. Даниил Хлусевич и Евгений Марков бяха точни. Георги Костадинов бе на висота както в офазивен, така и в дефанзивен план. Българинът помагаше на колегите си в отбрана и на няколко пъти се отличи с решителни намеси.
В 58-ата минута Костадинов ознаменува добрата си игра с гол. Той се измъкна в наказателното поле и с удар от движение покачи на 3:0.

Гостите от Москва върнаха един гол чрез Пабло в допълнителното време на срещата. С този успех Арсенал Тула се изкачи на 12-та позиция с 16 точки, докато Локомотив заема 4-то място с 25 пункта.