Гол на Божинов донесе победата на Парма

18:12
Гол на Валери Божинов донесе победата на Парма над Сиена у дома с 1:0 в мач от 8-я кръг на Серия "А".

Българският нападател, който през седмицата наниза четири попадения в контрола и си заслужи доверието на треньора Франческо Гуидолин, се разписа още в 6-а минута на срещата. Бившият футболист на Манчестър Сити се извъкна от защитата на гостите и с премерен шут изведе "дуковете" напред.

В 34-а минута Микеле Фини от Сиена бе изгонен. Като цяло през първото полувреме опасностите пред двете врати не бяха много и "пармалатите" се оттеглиха с гол аванс на почивката.

През второто полувреме Валери Божинов бе заменен в 64-а минута от Алберто Палоски, а Парма с човек повече успя да задържи крехкия си аванс.

Изненадващият до снощи лидер Сампдория завърши 1:1 като гост на Лацио в друг интересен мач от днес.

Джанпаоло Пацини откри за "моряците" в 40-а минута, но само две по-късно Матусалем изравни.