Волфсбург надви Залцбург в оспорван мач от група Ж

21:58

Волсфсбург записа първата си победа в Шампонската лига през настоящия сезон, след като спечели домакинството си на Залцбург с 2:1 в мача помежду им от четвъртия кръг на група Ж от този турнир. За гостите от Австрия пък това беше първа загуба в тази фаза на състезанието през кампанията.

Още в третата минута “вълците” поведоха в резултата. Тогава Яник Герхарт нахлу в наказателнто поле и подаде топката на Боте Баку, за когото не беше проблем да се разпише от близка дистанция.

В 30-ата минута обаче “биковете” изравниха чрез Максимилиан Вьобер, който изпълни чудесен пряк свободен удар.

През втората част и двата отбора направиха големи пропуски, но все пак германците стигнаха до крайния успех с попадение на Лукас Нмека в 60-ата минута. Тогава нападателят овладя топката на гърди и донесе победата на своя тим със силен шут от сравнително малък ъгъл.

Въпреки загубата Залцбург остава на първата позиция в групата с актив от 7 точки. Волфсбург събра 5 пункта на сметката си и така излезе втори в класирането преди мача между Севиля и Лил.