Гълъбинов прониза мрежата на Джиджи Буфон

21:24

Българският нападател Андрей Гълъбинов продължава с головете за своя клуб. Той отбеляза второто попадение за успеха на Реджина с 2:1 като домакин на Парма в мач от деветия кръг на Серия Б.

Гълъбинов стартира като титуляр и беше заменен в 86-ата минута от ветерана Адриано Монталто. В 14-ата минута Жереми Менес откри резултата за “амарантите” с първия си гол през сезона. В 68-ата минута резервата Станко Юрич спря топката с ръка при удар на Гълъбинов и след няколко минутно преглеждане с ВАР домакините получиха дузпа. От бялата точка родният футболист удвои тяхната преднина, като преодоля Джанлуиджи Буфон за петия си гол през кампанията. В оставащото време “дуковете” стигнаха само до почетно попадение, дело на Франко Васкес в 82-ата минута.

Така Реджина продължава възхода си и вече е шести в класирането с актив от 16 точки, докато Парма е 14-и с 10 спечелени пункта.