Лестър победи Брентфорд като гост (видео)

21:11

Лестър постигна трета поредна победа във всички турнири, след като надделя с 2:1 над Брентфорд като гост. Юри Тилеманс (14') даде аванс на „лисиците“ с поредния си страхотен гол. Матиас Йоргенсен изравни след час игра, но Джеймс Мадисън (73') донесе трите точки на Лестър с първия си гол от февруари насам.

Томас Франк заложи на същите 11, които започнаха и срещу Чесли преди седмица. Брендън Роджърс се завърна към титулярния състав, който победи Манчестър Юнайтед през миналия уикенд. Това означаваше, че Патсън Дака, който вкара четири гола през седмицата в Лига Европа, остана на пейката за началото.

Брентфорд започна добре мача, но за пореден път „пчеличките“ не успяха да материализират превъзходството си. В седмата минута гол на Тони бе отменен заради засада, а седем минути след това Лестър излезе напред в резултата след нов страхотен гол на Юри Тилеманс. Центриране на Мадисън от фал бе изчистено от Хенри, но топката стигна до белгиеца, който със снаряд от над 25 метра я прати в горния ъгъл.

В самото начало на втората част Рая изби силен удар на Мадисън от подобна дистанция.

В 60-ата минута Брентфорд изравни резултата, след като Матиас Йоргесен засече с глава центриране от корнер на Йенсен.

В 73-тата минута Мадисън възстанови преднината на Лестър, прекъсвайки головата си суша, продължила цели осем месеца. Ихеаначо изведе Дака, който пусна към английския национал. Халфът прати топката в опразнената врата за крайното 1:2.

След втория си пореден успех в Премиър лийг Лестър се изкачи до деветото място. „Лисиците“ са с 14 точки, на три от четвъртата позиция. Брентфорд е 12-и.