Берое и ЦСКА не можаха да намерят път към гола

21:04

ЦСКА София стъпи накриво в битката за титлата след 0:0 като гост на Берое в мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

"Червените" трябва да благодарят за точката на стража си Густаво Бусато, който с няколко отлични намеси запази мрежата си суха. Най-добрата му проява бе в 90-ата минута, когато спаси удар от 5 метра с глава на Камен Хаджиев.

През първата част заралии на два пъти имаха претенции за дузпа, но реферът Георги Кабаков остана безмълвен.

От совя страна футболистите на Стойчо Младенов изиграха неубедителен двубой и не създадоха нито една опасна ситуация пред противниковата врата.

Наставникът на гостите Стойчо Младенов направи известни промени в своята 11-ка за този мач. В нея място намериха Гълъбов, Юга, Вион, Метс и Варела, които не започнаха в четвъртък срещу Зоря.

Домакините пък заложиха на 10 български футболисти в стартовия състав, а единственият чужденец бе Стив Фуртадо.

Берое осъществи опасна атака още преди да са изтекли 60 секунди от мача. Камбуров стреля от 15 метра, топката се отби в ръката на Метс, която бе близо до тялото му, заралии поискаха дузпа, но Кабаков остана безмълвен, а и Радослав Гидженов, който отговоря за ВАР, също не се намеси.

В 16-ата минута Варела изведе Кайседо в наказателното поле на противника, но нападателят стреля крайно неточно. Четири минути след това домакините пропуснаха отлична възможност за гол. Фуртадо центрира по земя, Камбуров стреля фронтално от 7-8 метра, но Бусато изби.

В 24-ата минута Берое поиска нова дузпа за нарушение на Юга срещу Камбуров, който излизаше сам срещу вратаря, но Кабаков и отговорникът за ВАР пак прецениха, че съприкосновението не е достатъчно за 11-меров наказателен удар.

В 32-ата минута Варела стреля параболично от трудна позиция с глава, топката се насочи под напречната греда, но Ганев изби в корнер.

Девет минути след началото на второто полувреме Василев намери Генов, който стреля от ъгъла на пеналта, но Бусато внимаваше и улови. В 56-ата минута последва нов шут на Генов, този път доста по-опасен, но над напречната греда.

В 68-ата минута Берое отправи пореден удар към Бусато, но и този път вратарят на червените отрази изстрела на Лебон.

В 90-ата минута Бусато спаси своите с блестящо спасяване. Хаджиев засече с глава центриране от корнер, но стражът на червените спаси удара му от пет метра. Секунди по-късно последва бомбен удар на Даскалов от далечна дистанция, но Бусато отново отрази.

БЕРОЕ - ЦСКА СОФИЯ 0:0

БЕРОЕ: 33. Ганев, 6. Цветков, 8. Стефанов, 9. Камбуров, 10. Генов, 15. Динков, 16. Мечев, 17. Даскалов, 19. Василев, 20. Фуртадо, 26. Хаджиев

ЦСКА СОФИЯ: 1. Бусато, 1. Вион, 2. Матей, 28. Гълъбов, 18. Мазику, 20. Метс, 21. Юга, 10. Йомов, 5. Варела, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо