Литекс тотално надигра и победи Славия с гол на Нифлор

20:48
Литекс тотално надигра и победи Славия у дома с 1:0 в мач от 9-я кръг на А група.

"Оранжевите" имаха пълно превъзходство през първото полувреме и Уилфред Нифлор 3-4 пъти се озова на голови позиции, но пропусна. "Белите" само веднъж застрашиха по-сериозно вратата на ловчанлии, рядко минаваха центъра и предпочитаха да рушат играта. Представянето им в защита обаче не бе на ниво и късметът ги спаси от голов пасив преди почивката.

Втората част също започна с натиск на Литекс, но Христо Янев пропусна от чиста ситуация. След това Славия успя да изнесе играта малко по-напред, но не и да създаде нещо опасно в атака.

В 84-а минута Христо Янев нацели гредата след шут от пряк свободен удар, топката попадна в Нифлор и той я довкара във вратата на "белите" за 1:0 в полза на "оранжевите". До края тимът на Вили Вуцов не успя да направи нищо, за да възстанови равенството.

Стартови състави:

Литекс: Голубович, Барт, Венков, Янев, Том, Дока, Нифлор, Николов, Йеленкович, Кишишев, Бодуров

Славия: Мболи, Кавдански, Дюлгеров, Колев, Богданов, Димитров, Дяков, Р.Петров, Гонсалес, Попар, Дубала