Юнайтед превзе върха в Англия

19:13
Отборът на Манчестър Юнайтед победи Болтън с 2:1 на стадион "Олд Трафорд" в мач от 9-я кръг на английската Висша лига, като по този начин оглави класирането в първенството.

Въпреки, че не отбеляза гол, българският нападател на "червените дяволи" Димитър Бербатов изигра много силен мач и бе с голяма заслуга за победата на своя тим.

Първото попадение падна в 5-а минута на мача, когато Зат Найт от тима на Болтън си вкара автогол. До края на полувремето Юнайтед водеше с 2:0, след като Антонио Валенсия вкара първия си гол за отбора на сър Алекс Фъргюсън в 33-а минута.

Автор на попадението за тима на Болтън Стана Матю Тейлър 15 минути преди края на мача.

По този начин Манчестър Юнайтед измести тима на Челси от първото място в класирането на английската Висша лига.

Арсенал от своя страна срази гостуващия Бирмингам с 3:1. Робин ван Перси, Абу Диаби и Андрей Аршавин вкараха за "артилеристите", а за гостите от Бирмингам се разписа Лий Бойър. Тио Уолкът пък получи за пореден път травма.