Вила обърна Челси и взе трите точки

16:44
Отборът на Астън Вила победи Челси с 2:1 в двубой от 9-я кръг на английската Висшата лига.

Резултатът откриха гостите от Лондон чрез Дидие Дрогба в 15-а минута на мача. Нападателят отправи коварен изстрел от около 25 метра, а топката тупна точно пред вратаря на Вила Брад Фридъл и се озова в мрежата.

Отборът на Стилиян Петров изравни в 32-а минута, когато точен бе защитникът Ричард Дън с глава, след изпълнен от домакините корнер.

През второто полувреме и двата тима създадоха множество голови положения пред противниковите врати, но до попадение стигнаха само играчите на домакините.

Отново след изпълнение на корнер, защитник Астън Вила се разписа с глава в тази среща, като автор на победното попадение за своя тим стана Джеймс Колинс в 52-а минута на мача.

По този начин Астън Вила зае 5-а позиция във временното класиране на Висшата лига, а Челси запазва 1-о място преди изиграването на останалите двубои от кръга.