Лудогорец се провали на теста "Цървена звезда"

23:57

Шампионът Лудогорец загуби с 0:1 от Цървена звезда във втория си мач от Група “F” на Лига Европа. “Орлите” не изиграха мача, на който се надяваха, докато сърбите се оказаха по-съобразителни пред вратата на Кристиян Кахлина и издебнаха правилния момент да нанесат единствения си удар. Той дойде в 64-ата минута и бе дело на Гелор Канга. В последните 15 минути разградчани играха с човек по-малко, тъй като Сисиньо бе изгонен за две официални предупреждения.

Наставникът на "орлите" Валдас Дамбраускас стартира със следните 11. На вратата бе Кристиян Кахлина, а пред него в защитата действаха Игор Пластун, Оливие Вердон и Жозуе Са. По фланговете бяха Сисиньо и Шакил Пинас, а в халфовата - Стефан Баджи, Клод Гонсалвеш и Алекс Сантана. В атака пък действаха Бърнард Текпетей и Пиерос Сотириу.

Българите започнаха по-добре мача, като в първите минути имаха две добри ситуации пред вратата на съперника. Първо Текпетей бе на стрелкова позиция отдясно, но Зоран Попович излезе предвидливо и скъси ъгъла му. След това пък след пробив на Текпетей отдясно Жозуе Са получи добър пас, но ударът му се се оказа в Сотириу, който бе в близост.

Сърбите отговориха с опасност, когато Милан Родич изведе Фарду Бен Набухан на чиста позиция, но поемането на нападателя не бе добро и топката му избяга, което попречи за точен изстрел.

До края на първата част срещата бе равностойна, като в края на полувремето гостите взеха инициативата, но така и не успяха да застрашат кой знае колко сериозно Кахлина.

В началото на втората част срещата продължи да бъде предимно равностойна, а ситуациите пред вратите на практика липсваха. Нито един от двата тима не успя да наложи надмощие, а действията бяха предимно в средата на терена.

В 64-ата минута гостите поведоха в резултата. Центриране отляво намери резервата Милан Павков в наказателното поле. Нападателят обаче отигра крайно нескопосано ситуацията и вместо удар, каквото бе намерението му, прати кълбото назад към границата на полето, където за негово щастие бе Гелор Канга, който с мощен шут разстреля Кахлина.

Четири минути по-късно Лудогорец можеше да изравни. Силен шут от дистанция на Текпетей разтресе горната греда на сърбите, а вратарят Попович дори и не помръдна.

В 76-ата минута българите останаха с човек по-малко. Сисиньо си изкара втори жълт картон и трябваше да напусне предварително срещата.

В 80-ата минута Лудогорец можеше да изравни. Грешна преценка в защитата на Звезда и току-що влезелия Мавис Чибота се оказа очи в очи с Попович. Крилото прати топката покрай стража, но кълбото премина само на няколко сантиметра от гредата.

ЛУДОГОРЕЦ 0:1 ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА

0:1 Канга (64)

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 24. Вердон, 32. Са, 6. Пинас, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 7. Сантана, 37. Текпетей, 19. Сотириу

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: 1. Попович, 23. Родич, 25. Еракович, 6. Панков, 77. Гобелич, 35. Саного, 8. Канга, 4. Иванич, 55. Срнич, 31. Бен Набухан, 39. Диони