Камбуур се поотърси от шоковото 0:9 срещу Аякс с победа над Хераклес

22:49

Камбуур бързо се съвзе от унижението, което претърпя преди дни в гостуването си на Аякс, когато загуби с 0:9. Тази вечер възпитаниците на Хенк де Йонг се върнаха на победния път, след като постигнаха успех с 2:1 над Хераклес в домакинството си от 6-ия кръг на Ередивизи.

Този път българинът Филип Кръстев остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Камбуур стигна до успеха с по един гол през двете полувремена. Майкъл Брей откри резултата в 25-ата минута, а Меес Худемакерс удвои в 47-ата минута.

Гостите върнаха едно попадение в 90-ата минута чрез Синан Бакъш, но нямаха възможност да направят нищо повече.

Това бе трета победа за Камбуур от началото на сезона и тимът излезе на 7-ото място в класирането с 9 точки. Хераклес остава с 4 точки на 15-ата позиция.